MERAK
ETTİKLERİNİZ

Yanıtını bulamadığınız sorular için lütfen bizimle iletişime geçin.

Nasıl EV sahibi olabilirim?


Yaşamevim; ev, arsa, iş yeri gibi gayrimenkullerin Türkiye şartlarında en uygun şekilde alınmasını sağlar. Ev sahibi olmak isteyen müşterilerimiz; Yaşamevim’ in kendine özgü tasarruf yöntemlerini kullanarak almak istedikleri eve faiz, vade farkı, evin maliyetini artıran kira ödemesi ya da farklar ödemeden sahip olurlar. Yaşamevim' de Türkiye’nin her yerinden isteyen herkes beğendiği satılık herhangi bir gayrimenkulü alabilmektedir. Yaşamevim yöntemleriyle alt, orta veya yüksek gelir grubunda bulunan kişilerin tamamı avantajlı bir şekilde gayrimenkul sahibi olurlar. Yaşamevim’ de ev almak isteyen kişinin ödeme durumuna göre seçenekler sunulur. Müşterilerimiz aylık ödeyecekleri taksitleri kendileri belirleyerek hiç peşinat ödemeden de ev sahibi olabilirler.
Kimler EV alabilir?


Sistemimiz ile Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden 18 yaşını doldurmuş herkes katılım yapılabilir.
Çekiliş sistemi nedir?


Çekiliş noter huzurunda ve müşterilerimizin katılımıyla yapılır. Noter huzurunda yapılan sıra tespitinin tüm müşteriler tarafından kabul edilmiş ve adil şartlarda olması gerekir. Her 6 ayda bir sıra tespiti yaparak 6 kişinin evini teslim alacağı tarih belirlenir.
Güvenilir midir?


Yaşamevimde en önem verdiğimiz ilke güven ilkesidir. Resmi güvence olarak, isteyen herkese katılım bankalarından teminat mektubu verilir. Dilerseniz teminat senedi de alabilirsiniz. Ayrıca sözleşmelerimizde müşterilerimizin tüm hakları açıkça belirtilmektedir. Sözleşmedeki haklarınız güvence altındadır.
Çalışma ücreti nedir?


Bankalar dan 20.000 TL çektiğinizde 30.000 TL olarak ödersiniz. Bunun sebebi faiz, dosya masrafları, vade farkı gibi faktörlerdir. Ayrıca bu oran fiyat arttıkça artar. Yaşamevim’ de bu bedel 100 bin liralık bir evde 10 bin TL ödemek gibi cüzi bir miktardır. Her ne kadar dışardan bakınca somut bir ürüne para verilmiyor gibi dursa da bu para ekip çalışanlarımızın sizlere verdiği hizmet bedelidir. Dışarda herhangi bir hizmet ödemekle aynıdır. Ayrıca Yaşamevim, bu hizmet bedelinden vergi ödemektedir. Şirketimizin personel, kira elektrik vb giderler bu çalışma bedelinden karşılanmaktadır.
Taksitleri ödemeyince ne olur?


Eğer taksitleri ödemekte zorlanıyorsanız veya birkaç aylık maddi sıkıntıyla karşılaştıysanız öncelikle taksitlerinizi dondurmayı öneriyoruz. Eğer bu yöntem ihtiyacınızı karşılamıyorsa taksitlerinizi düşürmeyi teklif ediyoruz. Taksitlerinizi kaç ay dondurduysanız o kadar teslimatınızı ileri atmış olursunuz. Yaşadığınız maddi sıkıntı uzun süreli ise sistemden dilediğiniz zaman ayrılabilirsiniz. Ayrılma durumunda o güne kadar ödediğiniz taksitlerinizi ve peşinatınızı alarak sistemden ayrılabilirsiniz. Ayrılma işlemi yapan müşterimizin sisteme giriş yaparken ödediği çalışma ücreti iade edilmez. Ayrılma işleminde müşteriye geri ödeme 6 ay içinde yapılır.
Taksit miktarı nasıl belirlenir?


Sistemimizde taksit miktarını müşterilerimiz kendileri belirlemektedir. Size sunacağımız tasarruf gruplarına göre bütçenize en uygun taksiti seçerek ev yada araç sahibi olabirsiniz.
Yaşamevim Güvencesi?


Yaşamevim, güvenilirlik ilkesiyle hareket etmenin en büyük kazanç olduğuna inanır. Bu inançla hakların korumasına yönelik müşterilerine teminat yöntemleri sunar. Bu güvence yöntemleri aşağıdaki gibidir. Yaşamevim, evini teslim alan her müşterisinin evine diğer müşterilerinin hakkını korumaya yönelik satılamaz kaydı koyar. Ev müşterinin adınadır; ancak borcu bitene kadar satamamaktadır. Yaşamevim diğer müşterilerinin haklarını ipotek teminat yöntemiyle garanti altına almış olur. Müşteri ile Yaşamevim arasında yapılan sözleşme içeriğinde müşterinin tüm hakları belirtilmektedir. Yapılan bu sözleşmeyle müşterinin tüm hakları güvence altına alınmış olmaktadır.
Taksit ödemeye ne zaman başlayacağız?


Taksit ödemeleri Yaşamevim’e başvuru yaptığınız andan itibaren başlamaktadır. Seçtiğiniz tasarruf yöntemi ve belirlediğiniz ödeme planına göre almak istediğiniz evin teslim tarihi ve teslim aralığı belirlenmektedir. Noter huzurunda yapılan çekilişle ya da belirlenen teslim tarihinde evinizi teslim alır, kalan taksitlerinizi ise kendi evinizde ödemeye devam edersiniz.
En fazla kaç ay taksit yaptırabilirim?


Yaşamevim’de 20, 40, 60, 80, 120, 240, 360 veya 480 kişilik vb. tasarruf programlarına dahil olarak aylık ödemek istediğiniz taksitleri kendiniz belirleyebilirsiniz. Taksit sayısı ve ödenecek miktar tamamen müşterilerimizin inisiyatifindedir.
Peşinat verme zorunluluğu var mı?


Yaşamevim’in faizsiz ev alma modelinde peşinat zorunluluğu bulunmaz; ancak peşinat vermek isteyen müşteriler peşinatlı ödeme planlarını seçebilirler. Peşinat vermek müşterilere evini daha erken teslim almak, borcunu olması gerekenden daha kısa sürede bitirmek gibi büyük avantajlar sağlar.

İletişim

Ev yada Araba kampanyalarımız ve diğer konularda tüm sorularınızın cevabı için telefon ve mail ile bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede sizleri detaylı bilgilendirmek üzere iletişim kuracağız.

Merkez Ofis

Tatlısu Mh. Arif Ay Sk. No:1 Ümraniye / İstanbul

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram

Telefon

E-mail

444 8130

0542 834 8130

logo.png